přeskočit k navigaci »

úvodní stránka » reference

Reference

1. Projektové a inženýrské práce

Vypracování projektové dokumentace v oblasti elektro, technologie vytápění, návrh a použití tepelných čerpadel, termografické zprávy.Projektová dokumentace měření a regulace, návrh inteligentního domu, projekty elektro a slaboroudých rozvodů, vč. "kulatého razítka" ČKAIT.

 
 
 

2. Průmyslová automatizace (ASŘTP)

Automatizace dávkování chemie, automobilový průmysl, potravinářství, výrobní linky a energetickou distribuci. Po zkušenostech s různými typy řídicích jednotek jsme nakonec vybrali produktové řady GE-Intelligent Platforms (dříve GE-FANUC) a Siemens-řadu Simatic (S7).

 
 
 

3. Automatizace zařízení budov (HVAC)

Možnosti řídicích programovatelných automatů (PLC) jsou vhodné pro ovládání tepelné pohody (výměníkové stanice, vzduchotechnické jednotky, plynové kotelny, tepelná čerpadla) a dalších technologií.
Používáme profesionální průmyslové PLC výrobců GE Inteligent Platforms (dříve GE-FANUC) a Siemens řadu Simatic. Pro tzv.Home-building pak Amit a Unitronics.
S produktovou řadou GE jsme certifikováni jako "Solution provider" a zajišťujeme našim zákazníkům plnou obchodně-technickou podporu.

 
 
 
 

4. Dálkové přenosy a zpracování dat

Dálkové odečty z měřičů tepla, vodoměrů, plynoměrů, elektroměrů a jejich následné zpracování a ukládání do formátu MS-Excel 2007. Grafické zobrazení načtených hodnot, soubory historie, export na klientská pracoviště, webová nadstavba. Díky rozvoji datové-komunikační technologie mohou být měřiče umístěné v různých částech budovy, města, nebo ČR.

 
 
 

5. Vizualizační, dispečerský systém

Nadřazené ovládání a sběr dat (SCADA=Supervisory control and data acquisition). Pro tyto účely používáme systémy Tirs.Net, ProVi, ProCop a Promotic). Tyto systémy jsou na vytváření dispečerských aplikací pro rozvodné závody, teplárenství, vodárenství, energetiku, plynárenství, telemetrii, správu budov, facility management, monitorování a řízení výroby, krizové štáby a další oblasti.

 
 
 

6. Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla jsou alternativním, ekologickým zdrojem tepelné energie využívaným převážně v rodinných domech, případně menších průmyslových objektech. Tepelných čerpadel je několik druhů. Rozlišují se podle toho, z jakého prostředí berou teplo pro vytápění domu ohřev TUV nebo vody v bazénu.

 
 
 

7. Měření termokamerou

Termokamera a termografická zpráva. V této oblasti provádíme služby pomocí profesionální, průmyslové termokamery Fluke, s vysokým rozlišením tepelného bodu.

Cílem je včas odhalit tepelné úniky z budov, stavebním firmám nebo dozoru pomoci s odhalením nekvalitní práce při zateplení pláště objektu. Protože používáme špičkovou kameru s výměnnými objektivy, jsme schopni zaměřit technologii také širokoúhlým objektivem (např. elektro rozvodny VN a VVN) a to z bezpečné vzdálenosti, bez nutnosti odstávky.

 
 
 

8. Certifikace

Certifikační doklady, potvrzení o absolvovaném školení, ulovené bobříky  apod. :o)
Detailnější informace (a pdf formáty) najdete v sekci ke stažení nebo kliknutím na tento odkaz

 
 
 

9. Montážní práce v oboru elektro

Zajišťujeme montážní práce v oboru elektro, měření a regulace, slaboproudé rozvody (EZS. ACC, EPS).

 

 
 
 

10. Inteligentní domy

Inteligentní dům, který se sám rozsvítí v okamžik, kdy přijdete z práce, bude vytopen na vaši oblíbenou teplotu, zatáhne žaluzie když se setmí, na dálku zapne zabezpečení a ráno vás vzbudí vaší oblíbenou písničkou, můžete dnes mít i vy. Zvyšte svůj životní standard! Pro více informací, fotografií a videogalerií, prosím, navštivte naši specializovanou prezentaci na www.rescomid.cz

 
 
 
Rescom, o.p.s.

RESCOM s.r.o. Miroslav KUBÍK, jednatel
Klínovecká 998, 363 01 Ostrov
GSM: +420 773 690 222
E-mail: rescom@rescom.cz
Web: www.rescom.cz